Blog

carpenter-man-working-roof

Suche zabudowy (ściany działowe z karton-gipsu, sufity podwieszane , równanie ścian płyta G-K, zabudowa z płyt G-K według projektu klienta, szpachlowanie/gipsowanie ścian i sufitów)

Suche zabudowy jest to bardzo szeroka usługa, która skupia się na użyciu i obróbce płyt gipsowo-kartonowych, profili aluminiowych na konstrukcje i wszelkiego rodzaju klei i szpachli do wykończenia. Jeśli chodzi o zakres usług to ogranicza nas tylko wyobraźnia klienta. Mianowicie od konkretnego zlecenia zależy ile czasu zajmuje dana usługa i tak:

  • Zrobienie ścianki działowej z karton-gipsu o wymiarach 2,5 m wys. i 5 m szer. z wypełnieniem wełna i zaszpachlowaniem łączeń zajmuje około 8 godzin
  • Sufit podwieszany to kwestia zrobienia dokładnie i solidnie  konstrukcji z profili gdyż od tego zależy czy dany sufit będzie wyglądał estetycznie . Czas realizacji przy metrażu 4x5m to około 10 godzin pracy plus zaszpachlowanie łączeń i zaciągnięcie gładzią
  • Zabudowy z płyt G-K są najbardziej czasochłonne gdyż robione są pod specjalne zamówienie klienta mianowicie wszelkiego rodzaju łuki , pułki, zabudowy rur , instalacji wymagają szczególnej precyzji i wprawy w obrabianiu takich elementów . Szacowany czas wykonania zależ od skomplikowania zlecenia .
  • Szpachlowanie/gipsowanie ścian i sufitów to usługa która skupia w sobie kilka etapów których nie możemy ani przyspieszyć ani pominąć mianowicie każdą ścianę czy sufit należy zagruntować następnie nałożyć pierwsza warstwę gładzi po odczekaniu zaleconego czasu  przez producenta nakładamy druga warstwę i czekamy do wyschnięcia. Kolejny etap to przeglądniecie ścian czy sufitów w celu sprawdzenia i doszlifowania gładzi po czym następuje końcowe gruntowanie i tak przygotowana  powierzchnia nadaje się do ewentualnego pomalowania. Średni czas wykonania danej usługi ze względu na poszczególne etap może zająć nie zależnie od metrażu do 2 dni roboczych.

 

LEAVE A COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.